Darmowa dostawa od 200,00 zł

HMB

( ilość produktów: 3 )

Dobrze wyrzeźbiona sylwetka to marzenie każdego sportowca i body buildera. Aby jednak treningi przynosiły oczekiwane efekty, należy zadbać nie tylko o odpowiednią dietę, ale i stosowną suplementację. HMB, czyli substancja naturalnie wytwarzana u ludzi i zwierząt z egzogennego aminokwasu, jest jednym preparatów, gwarantujących najskuteczniejszy rozwój masy mięśniowej.

Obok kreatyny to najpopularniejszy suplement dla sportowców, pragnących zbudować muskulaturę bez przyrostu masy tłuszczowej. HMB wykazuje działanie antykataboliczne i anaboliczne, czyniąc każdy trening efektywnym, bardziej intensywnym, a zarazem – niesamowicie satysfakcjonującym, także w uzyskanych efektach. Gwarantuje bowiem beztłuszczowy przyrost tkanki tłuszczowej.

HMB co to jest?

Beta-hydroksy-beta-metylomaślan, czyli HMB, to kwas tłuszczowy o krótkim łańcuchu. Powstaje on w organizmie ludzi i zwierząt wskutek przemian aminokwasu, nazywanego leucyną oraz kwasu 2-ketoizokapronowego. Choć występuje naturalnie w pokarmach, w szczególności w cytrusach, określonych gatunkach ryb, czerwonym winie czy w końcu mięsie i mleku, to dla uzyskania optymalnych wyników ćwiczeń, konieczna jest jego suplementacja. Dlatego właśnie powstały prezentowane poniżej preparaty.

Jak działa HMB?

Kwas tłuszczowy HMB wykazuje wiele pozytywnych działań dla organizmu. Jednak przede wszystkim gwarantuje skuteczną syntezę białek mięśniowych, zatrzymując ich degenerację. Sprzyja także procesowi ich syntezy, dzięki czemu trening przynosi lepsze rezultaty pod postacią rozwoju suchej masy mięśniowej. Co więcej – wpływa nie tylko na ich budowę, ale zwiększa też ich wydolność i wytrzymałość. Tym samym nie ma problemu, by pozwolić sobie na intensywniejsze ćwiczenia. Nie można również pominąć faktu, że HMB uczestniczy w atrofii tłuszczu. Tym samym, kiedy wzrasta masa mięśniowa, spada w organizmie ilość tkanki tłuszczowej.

Którą formę HMB wybrać - w kapsułkach czy w płynie?

Zasadniczo kwestia ta podlega indywidualnej ocenie. W formie płynnej HMB jest czyste i bardzo szybko przyswajalne przez organizm. Kapsułki gwarantują  za to łatwe dozowanie – wystarczy bowiem zażyć tylko określoną ilość o wskazanych porach. Wybór konkretnej formy wpływa jednak na moment, w którym należy preparat zażyć, aby osiągnąć optymalne efekty.

W czym pomaga stosowanie HMB?

Suplement ten szczególnie poleca się osobom dopiero rozpoczynającym swoje treningi. W połączeniu z ćwiczeniami i konsekwentną suplementacją HMB w niedługim czasie widać wyraźne przyspieszenie rozwoju muskulatury bez przyrostu tkanki tłuszczowej. Znacznie zwiększa się również wydolność fizyczna organizmu. W trakcie treningu ważna jest jego zdolność do ochrony mięśni przed uszkodzeniem, jak i stymulowania ich do szybszej regeneracji. Znakomicie działa w połączeniu z kreatyną, dając pozytywny stosunek procesów katabolicznych do anabolicznych.

Ponadto wskazuje się, że HMB hamuje degenerację masy mięśniowej w trakcie choroby czy po wypadku. Tę samą tendencję wykazano w przypadku mięśni u osób starszych. Warto wspomnieć, że związek ten chroni przed infekcjami, a także działa pozytywnie na pracę i kondycję jelit. Ma również właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające.

Kiedy widać efekty po HMB?

Pierwsze efekty stosowania HMB widać już w pierwszych dniach przyjmowania. Zaledwie po kilku dniach od momentu rozpoczęcia suplementacji, można zauważyć wzrost wytrzymałości i siły, co pozwala na bardziej satysfakcjonujące i intensywniejsze treningi. Natomiast po upływie miesiąca wyraźnie dostrzega się przyrost suchej masy mięśniowej przy jednoczesnym spadku tkanki tłuszczowej.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że efekty te są gwarantowane jedynie w momencie, kiedy suplement jest konsekwentnie przyjmowany. Długotrwałe zażywanie HMB gwarantuje utrwalenie doskonałej sylwetki.

Skutki uboczne HMB

Kwas tłuszczowy HMB nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych. Preparat ten także w przypadku przedawkowania nie powoduje żadnych poważnych konsekwencji. Mimo wszystko zalecane jest trzymanie się wskazanych dziennych ilości. Jego nadmiar organizm wydala wraz z moczem. Ważny jest też fakt, że wyniki różnych badań dowodzą, iż środek bezpiecznie mogą zażywać zarówno osoby młode, jak i starsze.

Dawkowanie HMB

Wskazuje się trzy metody przyjmowania HMB. W postaci wolnej należy zażywać od 1 do 2 g na około godzinę przed treningiem. Natomiast jako kapsułki (w tej samej dawce) powinien być stosowany na 1-2 godziny przed planowanym wysiłkiem.

Z drugiej strony można na kolejne porcje wyznaczyć stałe dzienne pory. Dawkę 2 g (dla kobiet) lub 3 g (dla mężczyzn) należy podzielić na trzy równe porcje do spożycia w ciągu dnia. Trzecią metodą jest bardziej szczegółowe rozplanowanie ilości zażywanego suplementu. W takim wypadku należy przyjmować rano po przebudzeniu i wieczorem tuż przed snem po 0,1 g na 10 kg ciała, a po treningu siłowym – 0,15 g na 10 kg masy ciała.

Preparat HMB od Hi Tec Nutrition to suplement, który cieszy się dużym uznaniem i zainteresowaniem wśród klientów. Efektywny trening, dający skuteczny przyrost masy mięśniowej, przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej, to zdecydowanie jeden z najważniejszych efektów zażywania tego środka. Biorąc pod uwagę fakt zwiększenia wydolności, a także wytrzymałości mięśni w czasie treningu, stanowi to obecnie jeden z najlepszych preparatów dla sportowców, który dla zwiększenia efektu można stosować w cyklu keratynowym i łączyć z L-argininą.

Zobacz więcej: izoleucyna | kreatyna w tabletkach | odzywki | spalacze tłuszczu | poziom testosteronu | białka WPC | BCAA dawkowanie | odżywka na masę | kreatyna skutki uboczne | najlepsze przedtreningówki | glutamina | jak stosować kreatyne | karnityna

pixelpixelpixelpixelpixelpixel