Darmowa dostawa od 200,00 zł

Tribulus terrestris, czyli buzdyganek ziemny

2020-03-02

Tribulus terrestris, czyli buzdyganek ziemny - niezbędne informacje

Roślina tribulus terrestris (inaczej buzdyganek ziemny) to dość rzadki okaz występujący głównie w Meksyku, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Indiach oraz Europie Wschodniej. Spośród innych odmian wyróżnia ją długa, osiągająca do 30 centymetrów łodyga oraz żółty kwiat. W skład wyciągu wchodzą saponiny steroidowe, dzięki czemu tribulus terrestris wykazuje właściwości podobne do sterydów.

 

Co to jest tribulus terrestris? 

Cenne okazy buzdyganka ziemnego od wieków stosowane są w medycynie chińskiej jako afrodyzjak i skuteczny środek na podniesienie libido. Po wielu latach okazało się, że jest to w pełni uzasadnione. Są ku temu naukowe dowody. Substancjami aktywnymi znajdującymi się w tribulus terrestris są saponiny, które po połączeniu z cholesterolem tworzą związki zbliżone do testosteronu. Zatem spożywanie takich preparatów przez osoby mające problemy z potencją i libido wydaje się w pełni zasadne. Innymi efektami buzdyganka ziemnego są:

  • rozbudowa tkanki mięśniowej,
  • spalanie tkanki tłuszczowej,
  • regulacja ciśnienia tętniczego krwi,
  • modulowanie poziomem cholesterolu (dzięki obecności flawonoidów i fitosteroli).

Suplementy diety z buzdygankiem ziemnym to dobre remedium na problemy z wysokim poziomem dihydrotestosteronu (DHT), którego objawami mogą być nadmierne łysienie, problemy skórne (łojotok, trądzik) i zaburzenia funkcjonowania prostaty. DHT w dużym stężeniu obecny jest głównie w organizmie chłopców w wieku dojrzewania. U dorosłego, zdrowego mężczyzny dihydrotestosteron stanowi ok. 10% krążącego we krwi testosteronu.


Skutki uboczne tribulus terrestris

Jak dotąd, wszystkie opisane w literaturze skutki uboczne stosowania tribulus terrestris są bardzo łagodne i nie zagrażają zdrowiu ani życiu. W bardzo rzadkich przypadkach dochodzi do bóli brzucha oraz ginekomastii. U mężczyzn objawia się to powiększeniem gruczołów piersiowych. W związku z tym rozsądnie jest skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o suplementacji preparatów z buzdygankiem naziemnym w składzie. Warto wykonać również profil hormonalny pod kątem stężenia testosteronu. 

Tribulus terrestris - dla kogo?

Saponiny, które znajdują się w wyciągach z tribulus terrestris poprzez swój wpływ na jeden z najważniejszych hormonów anabolicznych, są z powodzeniem stosowanie przez mężczyzn chcących w sposób naturalny podnieść poziom testosteronu. Jest to szczególnie przydatne u osób powyżej 30 roku życia, kiedy stężenie tego hormonu znacznie spada. Tym bardziej, jeśli wraz z wiekiem pojawiają się takie czynniki jak zbyt wysoki cholesterolu i kortyzol (hormon stresu), a także schorzenia nerek i wątroby oraz niedobór hormonu wzrostu. Może to skutkować wieloma konsekwencjami, w tym obniżeniem możliwości przyrostu masy mięśniowej. W takich przypadku regularne przyjmowanie preparatów z tribulus terrestris jest jak najbardziej pożądane.

 

Udowodniono, że odpowiednie dawkowanie tribulus terrestris pozytywnie wpływa na skład nasienia i żywotność plemników. Ponadto wyciągi z tej rośliny wykazują działanie antyagregacyjne. 

Po 40-roku życia, kiedy poziom testosteronu drastycznie spada, stymulowanie tego hormonu do produkcji pomaga zminimalizować takie objawy jak m.in. tycie i łysienie. 

Środki ostrożności 

Osoby przyjmujące leki na schorzenia przewlekłe powinny skonsultować możliwość stosowania suplementów diety z tribulus terrestris w składzie. Niektóre farmaceutyki mogą zawierać w sobie substancje aktywne, które oddziałują na profil hormonalny, zaburzając go. Ważne, aby trzymać środek z dala od dzieci. Gdzie można kupić tribulus terrestris? Wyłącznie w sprawdzonym sklepie, który jest rekomendowany przez innych użytkowników. Wejdź na hitec.pl i zrób zakupy już dzisiaj.

Pozytywne opinie na temat tribulus terrestris sprawiają, że preparaty z wyciągiem z tej rośliny przyjmują mężczyźni dbający o kondycję fizyczną i sprawność seksualną. Sklep Hi Tec Nutrition oferuje swoim klientom produkty najwyższej jakości i w przystępnych cenach.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel